7 trikov ako zvýšiť blahobyt na pracovisku

7 trikov ako zvýšiť blahobyt na pracovisku

Výskum od dodávateľa kancelárskeho nábytku ukazuje, že iba 56% opýtaných zamestnancov sa v pracovnom prostredí cíti pokojne a uvoľnene, len 54% je schopných pracovať v tíme bez vyrušovania. Takmer polovica všetkých respondentov uviedla, že nemajú dostatočný priestor, ktorý by podporoval ich všímavosť a zameranie.

Ako môžete zvýšiť pohodu na pracovisku?

 

1. Budiš svetlo!

Vystavte čo najviac pracovníkov prirodzenému svetlu s výhľadom von. Pracovníci vystavení prirodzenému osvetlenie sa sústredia na úlohy o 15%dlhšie ako ich slnka zbavení kolegovia.

 

 

2. Výber držania tela.

Výskum ukazuje, že pracovníci počas pracovného dňa prepínajú medzi rôznymi fyzickými pozíciami, v prípade, že im to priestor umožňuje. Zmena postoja je fyzicky energizujúca a duševne stimulujúca.

 

 

3. Nájdite si pokojnú zónu.

Otvorený priestor podporuje spoluprácu medzi členmi tímu, ale tiež môže byť pre niektorých rušivý. Štúdia ukázala, že 49% zamestnancov hlási, že nie sú schopní sa ľahko sústrediť, zatiaľ čo priemerný človek stráca 86 minút denne. Poskytnutie kľudného miesta, kde zamestnanci môžu zhromaždiť svoje myšlienky a sústrediť sa môže urobiť veľa pre zvýšenie blahobytu na pracovisku.

 

 

4. Použite farby.

Vyberte si farby vášho kancelárskeho nábytku múdro, napr. modrá stimuluje jasnú myšlienku, žltá zvyšuje kreativitu a zdvihne náladu a zelená vytvára pocit upokojujúce rovnováhu.

 

 

5. Prineste si trochu prírody do kancelárie.

Rastliny pomáhajú zvýšiť koncentráciu, produktivitu a odstráňujú nečistoty.

 

 

6. Preč s chaldom!

Teplejšie teploty môžu zvýšiť produktivitu. Keď sa teplota zvyšuje z 20°C až na 25°C, chybovosť pracovníka pri písaní klesná o 44% a písaný výstup stúpa o 150%.

 

 

7. Využite vôňu na zvýšenie výkonu.

Pracovníci pri písaní robia menej chýb, keď sú vystavení rôznym vôňam: citrón produkuje o 54% menej chýb, jazmín o 33% a levandule o 20%.

Nechať odpoveď

Vaša emailová adresa nebude uverejnená